Haber

Antalya’da depremzede Alzheimer’lı bebek ameliyat edildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntının ardından Hatay’dan Antalya’ya getirilen 2,5 aylık hidrosefali hastası Alzade Dağlı, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyat edildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Polikliniği’nde tedavi gören Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, depremzedeleri ziyaret etti.

Çocuklara ikramlarda bulunan Özkan, titremenin ardından acil olmayan ameliyatları durdurduklarını ve ağır bakımı olabildiğince boşalttıklarını ifade etti.

Bu kliniklerin travma hastalarının geleceğini öngörerek ameliyatlarını yavaşlattıklarını ve yeni hastalara yer açtıklarını belirten Özkan, Sağlık Bakanlığı ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile koordinasyon halinde beyin sarsıntısı bölgesine istekli doktor ve sağlık çalışanlarını gönderdiklerini söyledi.

Özkan, Hatay’daki depremin ardından Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alınan 2,5 aylık hidrosefalili Alzade Dağlı bebeğinin ameliyat edildiğini bildirdi. gittiği her yerde sağlıklı bir konaklama imkanına sahip olması için.” sözlerini kullandı.

11 aylık Sait Efe kök hücre nakli bekliyor

Rektör Özkan, bir depremzede daha olan 11 aylık Sait Efe’nin de bağışıklık yetmezliği nedeniyle kök hücre nakli beklediğini bildirdi. “Bu şartlar altında sahiplenilmesi çok önemli. Bu nedenle bize ulaştıklarında hemen harekete geçtik. Transferin 6 Mart’ta yapılması planlanıyor.” söz konusu.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, depremin ardından bugüne kadar ayaktan ve polikliniklerde olmak üzere 4 bine yakın depremzedenin hastanelerde tedavi altına alındığını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu