Haber

İnternette arkadaşlık sitesi kurup hile yapanlara operasyon

Diyarbakır’ın iki ilinde arkadaşlık sitesi kuran ve vatandaşları dolandıranlara yönelik düzenlenen operasyonda 11 zanlı gözaltına alındı.

İnternette kurulan sözde ‘arkadaşlık siteleri’nden albüm seçen şahıslar, görüşmeye kimse gelmeyince dolandırıldıklarını anlayarak polise başvurdu.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma sonucunda, internette sahte arkadaşlık siteleri kuranların, görüşme vaadiyle arayanlardan çeşitli meblağlarda para aldıkları belirlendi. çete üyesi kadınların bazen evlilik vaadiyle doldurduğu şahısları arayıp para talep ettikleri ve bu şekilde dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Ayrıca davet merkezini kuran şebeke üyelerinin yaptıkları toplantılarla para yatırmak için arkadaş arayanları kandırdıkları da belirlendi.

2 ay süren teknik takip sonucunda Diyarbakır ve İstanbul’da bazı adreslerde düzenlenen “Saklambaç Operasyonu”nda 11 zanlı yakalandı.

Söz konusu adreslerde yapılan aramada ruhsatsız silahlar, 33 bilgisayar, 45 cep telefonu, 42 sim kart ve 10 sabit disk ele geçirildi.

Gözaltına alınarak soruşturmanın yürütüldüğü Diyarbakır’a getirilen zanlıların işlemleri devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu