Haber

Tarım ve Orman Bakanı: TMO Silolarında Meydana Gelen Kazada 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kocaeli’nin Derince ilçesindeki TMO silolarında meydana gelen kazada yaralanan bir kişinin hastanede tedavi altına alınırken hayatını kaybettiğini açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ordu’da ziyaret ettiği fındık bahçesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı; ” Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Derince’deki liman tesislerinde çok üzücü bir olay meydana geldi. Silolarda kaza meydana geldi. Toz sıkışmasından dolayı patlamanın teknik boyutu olduğunu an itibariyle takdir ediyoruz. bu konunun tüm taraflarla birlikte eksiksiz bir şekilde araştırılmasını sağlamak.İç kontrol birimleri, hem savcılık hem de diğer birimler bu konuda gerekli araştırmaları yapıyor.Her şey tamamlandıktan sonra sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız.

Kazada 13 yaralımız var. Maalesef 2 tanesinin durumu çok ağırdı. Bugün buraya gelirken Ekrem Kalkan kardeşimizin vefat ettiğini öğrendik, çok üzgünüz, Rabbimden rahmet diliyorum. Ailesine de sabırlar diliyorum. Sakatlığı tam olan diğer kardeşlerimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Diğer yaralılarımızla ilgili olarak hayati tehlikeleri yoktur.

Çok spekülasyon olduğu için 90 bin ton kapasiteli ve 75 bin ton eser içeren bir silo kümesi burası. Toplamda etkilenen iş 15 bin ton. Yani 22 milyon ton üretim yapılan Türkiye’de 15 bin tonu ülkenin gıda arz güvenliğine tehdit veya sorun teşkil edecek bir unsur olarak göstermek konunun bilinmemesinden kaynaklanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu