Haber

Zonguldak’ta halasını öldüren zanlı hakim karşısına çıktı

Zonguldak’ın Dilaver İlçesi Şehit Güngör Tuncer Sokak’ta oturan Engin ve Ersin Tunçdemir kardeşler arasında geçen yıl 10 Eylül’de babalarının evden çıkması nedeniyle tartışma çıktı.

Eve giren 42 yaşındaki Ersin Tunçdemir, duvarda asılı av tüfeğini alarak ağabeyinin gelmesini bekledi.

Araya girmeye çalıştı

Bu sırada odaya 42 yaşındaki Derya Tunçdemir’in girdiği teze göre; Ersin Tunçdemir’i engellemeye çalıştı.

Bu sırada Derya Tunçdemir tabancayla yaralandı.

Hastaneye kaldırılan Tunçdemir hayatını kaybetti.

Tutuklanmış

Gözaltına alınan ve tutuklanan Ersin Tunçdemir hakkında ‘Kadınları kasten öldürme’suçtan dava açıldı.

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Derya Tunçdemir’in annesi ve tarafların avukatları katıldı.

“Teyzemi vurduğumu parmak izinden sonra öğrendim”

Duruşmada savunmasını yapan Ersin Tunçdemir şunları söyledi:

Keşke böyle bir olay yüzünden size gelmeseydim. Keşke teyzem yerine o toprakta yatsaydım; çok pişmanım Rahmetli teyzem tüfeğe uzandı, ellerimi silahtan kurtarmaya çalıştı. Tüfeği çektiğimde namlu ona, dipçik bana sadık kaldı. Tüfeği elimden aldı. Bu sırada tüfeği çekmeye başladım. Bir anda alev aldı, nasıl olduğunu bilmiyorum. Teyzemle yere oturdum ve ona ‘Sorun değil’ dedim. Teyzem gülümsüyordu; Ona sarıldık ve kardeşimin arabasına bindirdik. Onlar hastaneye giderken ben oturup polisin gelmesini bekledim. Teyzemi cezaevinde parmak izi incelemesi sonrası vurduğumu öğrendim.

“Damadımı incitmek için kızımı vurdu”

Derya Tunçdemir’in annesi Ayten Kaya da sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek, “Kazara değil, bilerek vurdu. Damadımı vurmaya giderken çocuklarını almak için odaya gittiğinde kızımı vurdu. Yanlışlıkla değil, yalan söylüyor. Damadımı incitmek için kızımı vurdu. Sanık, kızımı kardeşini vurmaya çalışırken bir anlık öfkeyle vurdu” dedi.dedi.

Ayten Kaya’nın avukatı ise sanığın savunmasının kurgudan ibaret olduğunu ve kasten öldürme kastıyla hareket ettiğini söyledi.

Tanıklar dinlenecek

Ersin Tunçdemir’in avukatı “Raporlar ve menzil savunmayı destekliyor. Öldürülen kadınla, müvekkilimin erkek kardeşiyle bile bir husumeti yok. Suçun niteliğinin değişmesi ihtimalini göz önünde bulundurarak müvekkilimin tahliyesini talep ediyorum.”söz konusu.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

mihaliccik-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu