Haber

TÜED Başkanı Ergün’den EYT açıklaması

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, Yaşlı Emekliliği (EYT) yönetmeliğinin yasalaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, EYT yönetmeliğinin maaşları artıracak bir intibak düzenlemesiyle taçlandırılmasını beklediklerini vurguladı. 2000 yılından sonra emekli olanların

Ergün, yaptığı yazılı açıklamada, TÜED olarak EYT üyelerinin taleplerini karşılamak için her zaman takviye yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kutsal bir emeklilik hakkı toplumumuzun en büyük güvencesidir. TÜED dün olduğu gibi dün de bu kutsal hakkın eşitlik ilkelerine göre uygulanmasını savunmaktadır. Mevcut aylık hesaplama sistemimiz en sorunlu alan olmuştur ve kıdem tazminatının hesaplanması karma sistemle emekli maaşları yeni bir mağduriyet yarattı 2000 2000’den sonra ilk kez sigortalı olanlara çok düşük emekli maaşları ödeniyor. hesaplamalar giderek artıyor.Bu nedenle aylık hesaplama sistemleri yeniden düzenlenerek intibak ve aylık farkları giderilmelidir.2000 yılından sonra emekli olanların maaşlarını artıracak bir intibak düzenlemesi ile taçlandırılmasını bekliyoruz.”

EYT düzenlemesinin hak eden herkese hayırlı olmasını dileyen Ergün, Emekliliği Yenenler Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak ve grubunu emeklerinden dolayı tebrik etti.

sereflikochisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu